Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

anasayfa kurumsal Tohumculuk ve Zirai Ürünler Foto Galeri & Download Bize Ulaşın

- KVKK

TAREKS TARIM ÜRÜNLERİ ARAÇ GEREÇ İTHALAT İHRACAT ve TİCARET A.Ş.

KISISEL VERILERIN ISLENMESI
AYDINLATMA METNI

Tareks A.S,1981 yilinda Türkiye Tarim Kredi Kooperatifleri istiraki olarak kurulmustur. Sirketimiz kurulusundan bugüne kadar tohumculukla ilgili üretim ve isleme kapasitesini arttirmakta, teknik ve Ar-Ge alt yapisini olusturma ve güçlendirme çalismalarina devam etmektedir.

1987 yilinda Tarla Bitkileri alaninda ‘’Özel Sektör Tarimsal Arastirma Kurulusu” yetkisini almistir. Bu tarihten itibaren bitki ,deneme ve üst kademe tohumluk üretimlerini yapabilecek yetki ve kapasiteye ulasmistir. Arastirici kurulus olarak, 2009 yilinda Balikesir /Altinova’da kurulan Arastirma istasyonunda ve ülkemizin çesitli bölgelerinde ( Ege, Marmara, Iç Anadolu, Çukurova ve diger) islah, arastirma, deneme ve çesit adaptasyonu çalismalarina devam etmektedir. Tareks A.S olarak her türlü kisisel verileriniz 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu (“KVK Kanunu”)’na uygun olarak güvence altina alinmistir.

Veri Sorumlusu olarak Sirketimiz tarafindan müsterilerimiz, sözlesmeli üretim yaptigimiz çiftçilerimiz, personelimiz, gelecekteki ortaklarimiz, is ortaklarimiz dahil kurumumuz ile iliskili tüm sahislara ait her türlü kisisel verileri 6698 Sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanununa göre ve mevzuatta öngörülen sinirlar dahilinde islemekteyiz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amaçlar Için Toplanmaktadir?

Kisisel verileriniz;

 • Sirketimiz tarafindan saglanan hizmetlerden daha hizli ve etkin bir biçimde          faydalanabilmeniz,
 • Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkinda detayli bilgi alinabilmesi,
 • Sirketimiz pazarlama faaliyetleri, satis ve satis sonrasi islemler,
 • Sirketimiz faaliyetleri hakkinda pazar arastirmasi yapilmasi,
 • Sirketimiz is ve stratejilerinin belirlenebilmesi ve uygulanmasi,
 • Tabi oldugumuz idari ve yasal yükümlülüklerin ifa edilebilmesi,
 • Sirketimiz performans takibi ve analiz çalismalarinda kullanilmasi,
 • Sirketimiz Insan Kaynaklari politikalarini yürütülebilmesi, açik pozisyonlara uygun          personel temini ve is sagligi ve güvenligi yükümlülüklerini yerine getirebilmesi,
 • Isyerinde güvenlik uygulamalari nedeni ile Sirketimiz ve sube binalarinda kamera görüntülerinin kaydedilmesi,

Süreçlerinde kurumumuz ürün ve hizmetlerinde faydalandiginiz süre içinde ve sonrasinda mevzuatta tutulmasi zorunlu süre boyunca otomatik ya da otomatik olmayan yöntemleri ile islenmektedir. Kurumumuz tarafindan tüm bu islemler KVK Kanununun 5. Ve 6. Maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlarina uygun olarak yapilmaktadir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlar Için Aktarilir?

Islenen kisisel verileriniz yukarida belirtilen amaçlarin gerçeklestirilebilmesi için KVK Kanununu 8. ve 9. Maddelerinde belirtilen kisisel verilerin aktarilmasi sartlarina uygun olarak; Sirketimiz , 3. Kisiler, yasal yükümlülüklerimizi gerçeklestirebilmek için ilgili Kamu Kurum ve Kuruluslari, is ile ilgili islemlerimizi yürütebilmek adina Kamu Tüzel Kisileri, aracilik ettigimiz ve acentesi oldugumuz kuruluslar ve isbirligi yaptigimiz kurum ve kuruluslar ile paylasilmaktadir.

Kisisel Verilerinizi Toplama Yöntemimiz ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz, Sirketimiz tarafindan sözlü, yazili ya da elektronik ortamda, aydinlatma metninde yer alan amaçlar dogrultusunda Sirketimiz tarafindan sunulan ürün ve hizmetlerin yasal çerçevede sunulabilmesi, ürün ve hizmetlerin gelistirilebilmesi, müsterilerimiz ve çiftçilerimiz  ile yapilan alim/satim hizmet sözlesmeleri ve yasadan dogan mesuliyetlerinin eksiksiz ve dogru bir sekilde yerine getirebilmesi için KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari ve amaçlari kapsaminda islenebilmekte ve aktarilabilmektedir.

Kisisel Veri Sahibinin Haklari Nelerdir?

Tareks A.S  tarafindan kisisel verileri islenen tüm gerçek kisilerin KVK Kanunun 11. Maddesi geregince;

 • Kisisel verisinin islenip/islenmedigini ögrenme,
 • Kisisel verilerinin islenmis ise bilgi talep etme,
 • Kisisel verilerinin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip/kullanilmadigini ögrenme,
 • Kisisel verilerinin yurt içinde veya yurt disinda aktarildigi üçünü kisileri ögrenme,
 • Kisisel verilerinin eksik ya da yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesini talep etme ve bu kapsamda yapilan islemlerin kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisilere bildirilmesini isteme,
 • KVK Kanunun 7. Maddesi ve “Kisisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkindaki Yönetmelik” hükümlerine göre kisisel verilerinin silinmesi ya da yok edilmesini talep etme ve bu kapsamda yapilan islemlerin kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisilere bildirilmesini isteme,
 • Islenilen verilerin münhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çikmasina itiraz etme,
 • Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme hakki bulunmaktadir.

Kisisel verileriniz hakkinda KVK Kanununun 11. Maddesinde belirtilen haklardan kullanmayi talep ettiginiz hakkiniza yönelik talebinizi; kimliginizi tespit edici bilgiler ile birlikte www.tareks.com.tr adresinde bulunan basvuru formunun doldurularak Tareks A.S Genel Müdürlügü adresi olan Kazakistan Cad.(4.Cad.)No:136/4-5-6 Emek / ANKARA 06510 adresine yazili olarak göndermeniz halinde, en kisa sürede ve en geç 30 gün tarafiniza yazili olarak ya da elektronik ortamda cevap verilecektir. Talebiniz ücretsiz olarak gerçeklestirilecek olup, KVK Kanununun 13. Maddesinde de belirtildigi üzere yapilacak islemlerin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde, Kisisel Verileri Korumu Kurulu tarafinca belirlenen tarifedeki ücret alinabilecektir.

Saygilarimizla,

ek-1 - Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Rıza Beyan Formu
ek4  - KİŞİSEL VERİLER BAŞVURU FORMU

TAREKS
Tarim Ürünleri Araç Gereç Ithalat Ihracat ve Tic. A.S.
© 2008 Resmi Internet Sitesi
Adres : Kazakistan Cad. (4.Cad.) no:136/4-5-6 Emek / Ankara
Tel : 0 312 215 80 05
Faks : 0 312 223 13 77